۱۰ شخصیتی که دوست داریم در Super Smash Bros Ultimate ببینیم

0
303

[ad_1]

مجموعه سوپر اسمش براس طی سال‌های متمادی، چه از مجموعه‌های نینتندو و چه از دیگر مجموعه‌های مطرح ویدیو گیم از باقی ناشران و کمپانی‌ها، توانسته تا به این جای کار بیش از هفتاد شخصیت خاص، متمایز و محبوب را دور هم جمع کند تا تبدیل به بزرگترین کراس-اوری شود که بازی‌های ویدیویی به خود دیده است.

مدتی پیش پنجمین شخصیت اولین Fighters Pass بازی Super Smash Bros. Ultimate هم معرفی شد که Byleth از بازی Fire Emblem: Three Houses بود. اما کار نینتندو با شخصیت‌های این بازی تمام نشده و بزودی شاهد گروهی تازه از مبارزین خواهیم.

اگر به صحبت‌های رجی فیلز-امی در جریان مراسم گیم اواردز ۲۰۱۸ توجه کرده باشید او به صورت کوتاه اشاره کرد که شخصیت‌های DLC اسمش آلتیمیت از مجموعه‌‌هایی هستند که تا به حال در این مجموعه نماینده نداشته‌اند. با توجه به پنج شخصیتی که تا به حال برای بازی معرفی شده‌اند، می‌توان این حکم را درست فرض کرد و انتظار داشت شخصیت‌های دیگر نیز از مجموعه‌‌هایی باشند که تا به حال در سوپر اسمش براس نماینده‌ای نداشته‌اند.

با این وجود انتخاب‌های ما صرفا بر اساس علاقه مان برای دیدن شخصیت‌های مورد علاقه‌مان در اسمش آلتیمیت است. اگر این‌ها را می‌گوییم برای این موضوع است که در هر بخش سعی می‌کنیم احتمال اضافه شدن این شخصیت را نیز تحت بررسی قرار دهیم و این موضوع یکی از اساسی‌ترین فاکتورها برای پیش‌بینی شانس اضافه شدن هر شخصیت است.

Skull Kid

The Legend of Zelda

بعد از Brawl، دیگر از مجموعه افسانه زلدا هیچ شخصیت جدیدی به سوپر اسمش براس، در ۱۲ سال اخیر، اضافه نشد؛ این موضوع کمی دردناک است. وقتی نگاه می‌کنید و می‌بینید این مجموعه با وجود تمام عظمت‌اش در عمر ۳۲ ساله‌اش هنوز در چند سال اخیر وسیع‌تر و گسترده‌تر شده است. طرفداران مجموعه باید به خوبی Skull Kid را بشناسند. او از کودکان بی‌صورت جنگل است که به ماسک ماژورا، یکی از قدرتمندترین آیتم‌های کل مجموعه، دست پیدا کرده و او همچنین شخصیت منفی نسخه Majora’s Mask  است که داستان به شدت قدرتمندی پیرامون خود او و ماسک جادویی‌اش وجود دارد.

حضور او قطعا در اسمش می‌تواند به عنوان یک نماینده دیگر از افسانه زلدا شگفت‌انگیز باشد. او بعد از Ganondorf پرطرفدارترین شخصیت منفی کل فرنچایز است. توانایی احضار ماه را دارد، طلسم و جادوهای فراوانی را بلد است و حالت رقصان و بی‌استراحت‌اش به شدت مناسب شخصیتی است که قرار است در یک بازی فایتینگ مدام به هوا بپرد و جاخالی بدهد.

احتمال حضور: کم

Dante

Devil May Cry

اگر قرار است شخصیت‌های نمادین صنعت ویدیو گیم یک‌جا جمع باشند، بدون دانته آن جمع اصلا مزه نمی‌دهد. پسر اسپاردا و نیمه شیطان خشن و مزه‌پران مجموعه دویل‌می‌کرای از شخصیت‌‌هایی است که بعد از اضافه شدن Cloud به اسمش، همواره خواهان حضورش بوده‌ایم. با عرضه Devil May Cry 5 در ابتدای سال ۲۰۱۹ و عملکرد فوق‌العاده آن از حیث کیفی، بی‌راه نیست اگر بگوییم دانته بعد از سال‌ها غیبت، دوباره محبوبیت قدیم خود را به دست آورده و باز به شخصیتی نام‌آشنا تبدیل شده. دیدن او در کنار دیگر شخصیت نمادین سبک هک‌اند اسلش، بایونتا، قطعا خالی از لطف نیست.

شمشیر Rebellion و دو کُلت مشهور دانته، Ivory و Ebony به راحتی می‌توانند در چارچوب مبارزاتی اسمش پیاده شوند. حتی به خاطر تمرکز شدید دویل می‌کرای و اسمش روی حملات هوایی، ترکیب دانته برای اسمش و درگیری‌های میان زمین و آسمانش می‌تواند بهتر و جذاب‌تر از چیزی که فکر می‌کنیم از آب در آید. دیگر قدرت‌های مهیب و شیطانی دانته می‌تواند به راحتی دست ساکورایی را باز بگذارد تا به بهترین نحو او را برای پرتاب به دنیای پر زد و خورد بازی آماده کند. ویژگی‌های جدید او مانند موتورش در دویل می‌کرای ۵ هم می‌تواند در بازی قابل پیاده‌سازی باشند. ما موتور Wario و کومبوهای جالب آن را به عنوان مرجع در آلتیمیت هنوز داریم. به عنوان فاینال‌اسمش و حرکت نهایی‌اش نیز هیچ‌چیزی جز فعال شدن Devil Trigger‌اش نمی‌تواند حق مطلب را ادا کند.

احتمال حضور: متوسط

Chosen Undead

Dark Souls

بعد از معرفی قهرمانان مجموعه Dragon Quest برای اسمش آلتیمیت این موضوع به ذهنمان رسید که چرا همچین چیزی را نتوانند برای قهرمانان گمنام و نامیرای مجموعه دارک سولز پیاده کنند؟ درست است آن‌ها اسم مشخص و قیافه شناخته‌شده‌ای ندارند ولی زره‌ها و پوشش‌ها و همچنین حرکات‌شان به شدت در میان قشر گیمرها شناخته شده است. تصور داشتن همچین شخصیتی با یکی از Alt‌های Solire به شدت وسوسه‌برانگیز است. مخصوصا اگر به واسطه آن یک استیج از Anor Londo و موسیقی‌های حماسی و کوبنده مجموعه نیز به اسمش اضافه شوند. پیاده‌سازی کسلوانیا در آلتیمیت از همه نظر فوق العاده بود. پیاده کردن دارک سولز نیز می‌تواند همین اندازه فوق‌العاده باشد.

این مطلب را هم ببنید
بازی Call of Duty Modern Warfare 2: Campaign Remastered معرفی شد

سپر و شمشیر شوالیه برای قهرمانان و شخصیت‌های اصلی دارک سولز عموما سلاح عُرف هستند و اسمش نیز شخصیت‌‌هایی از این تیپ بسیار دارد. قابلیت استفاده از جادوهای سیاه و معجزات و همچنین احضار مبارزان مختلف و البته پایرومنسی و استفاده از جادوهای آتشین حسابی می‌تواند او را مانند همان Heroی دراگون کوئست به یک شمشیرزن خاص و منحصر به فرد تبدیل کند

احتمال حضور: بسیار کم

Sora

Kingdom Hearts

حال که بانجو-کازویی به اسمش آلتیمیت اضافه شده، می‌توان با قاطعیت گفت بیشترین انتظار و اشتیاق برای شخصیت بعدی‌ای که مردم دوست دارند به اسمش اضافه شود متعلق به سورا است. شخصیت اصلی مجموعه‌ای که خود کراس-اوری بین یک دنیای فانتزی شرقی و تمام دنیاهای دیزنی با هم است و حمل‌کننده Keyblade که عده زیادی از دوران پلی استیشن ۲ با آن خاطره دارند. سورا واقعا شخصیتی دوست‌داشتنی‌ است. طراحی وی کاملا برای ترکیب شدن با دنیای رنگارنگ اسمش هماهنگ است. او بدون شک یکی از بزرگترین نمادهای گیمینگ در نسل ششم به حساب می‌آید و اگر آمار فروش Kingdom Hearts 3، بازی‌ای که ۱۵ سال بعد از نسخه قبلی‌اش عرضه شد، را نگاه کنید می‌بینید که تا چه میزان این مجموعه و شخصیت‌هایش پیش جامعه گیمرهای فعلی محبوب هستند.

Keyblade سورا می‌تواند بزرگترین نقطه تمایزش نسبت به بقیه مبارزان اسمش باشد. انواع جادوها، سحرها و ضرباتی که سورا می‌تواند به واسطه کی‌بلید خود وارد کند دامنه گسترده‌ای از تنوع حرکات را به او می‌دهند. با توجه به گسترده بودن مبارزات کینگدام هارتز، کومبوها و ضربات هوایی سورا نیز نباید آن چنان برای طراحی کردن مشکل باشند. فقط از آن‌جا که عموم احضارهای سورا مربوط به دیگر فرنچایزهای دیزنی می‌شوند، نمی‌توان امید داشت اثری از آن‌ها، یا استیج و موسیقی‌های مرتبط را در اسمش داشته باشیم.

احتمال حضور: متوسط

Crash

Crash Bandicoot

یکی از بزرگترین نمادهای پلی استیشن که البته، آن چنان نیز با نینتندو ناآشنا نیست. هم در دوران Game boy Advance و هم در دوران فعلی سوییچ، او را روی پلتفرم‌های نینتندو دیده‌ایم. او دقیقا خوراک جشنی است که ماریو و سونیک و پک-من و مگا-من در آن حضور دارند. بدون او انگار این مهمانی کامل نیست.

علی‌رغم داشتن شخصیت‌‌هایی مانند Simon Belmont و Snake و Ryu، چیزی که اسمش به آن معروف است داشتن گستره عظیمی از شخصیت‌های کارتونی‌ است که بر نوک قله آن موجود کاملا دوبعدی‌ای مانند Mr.Game & Watch ایستاده. مخصوصا حال که به واسطه بازسازی‌های فوق العاده عالی نسخه‌های ابتدایی مجموعه، کرش بیش از پیش برای گیمرهای حال حاضر شناخته شده است، دیدن او در کنار بقیه مشاهیر سبک پلتفرمر به شدت هیجان‌انگیز است.

حرکات چرخشی و دامنه ماجراجویی‌های عجیب و غریب و موارد شگفت انگیزی که کرش در سال‌های متمادی ماجراجویی‌اش با آن مواجه شده کاملا می‌تواند از او بی‌شوخی، یکی از عجیب‌ترین و باحال‌ترین مبارزان تاریخ اسمش را از میان ۷۳ شخصیت فعلی‌اش بسازد. مشت‌های چرخشی، جعبه‌های TNT، خرس همراه و موتور اسپورت او در نسخه سوم و بالاتر از همه، ماسک همراه و محافظ کرش، Aku Aku، هر کدام گنجینه‌ای از پتانسیل برای تبدیل کردن کرش به یکی از پر جنب‌و‌جوش‌ترین شخصیت‌های تاریخ اسمش هستند.

احتمال حضور: زیاد

Travis Touchdown

No More Heroes

یک کلام، اگر بایونتا می‌تواند در اسمش باشد، بهترین قاتل دنیا نیز باید بتواند جایی در این دورهمی عظیم داشته باشد. تراویس تاچ‌داون شخصیت اصلی نه تنها یکی از خشن‌ترین فرنچایزهای نینتندو، بلکه یکی از خشن‌ترین فرنچایزهای کل تاریخ گیم است. شمشیر عجیب، اخلاق خاص و نوع مبارزه دیوانه‌وار وی دقیقا همان چیزی است که ما در اسمش می‌خواهیم. در میان شخصیت‌های لیست از حیث مزه‌پرانی و بداهه‌گویی، تنها دانته با او قابل مقایسه است. از آن جا که نسخه سوم نیز در راه است، برخورد شمشیر وی با شمشیر دیگر قهرمانانی مانند کلاود و لینک بسیار وسوسه‌برانگیز است.

این مطلب را هم ببنید
بخش بتل رویال احتمالا خیلی زود به Call of Duty اضافه می‌شود

احتمال حضور: متوسط

Lara Croft

Tomb Raider

اگر Princess Peach دنیای معروف ماریو را در نظر نگیریم، معروف‌ترین شخصیت مونث دنیای ویدیو گیم به جرئت کسی نیست جز لارا کرافت. او ماجراجوی اصلی داستان‌های مجموعه قدیمی و خاطره‌ساز Tomb Raider است. اگر بخواهیم روراست باشیم او به نسبت دیگر شخصیت‌های اسمش، بسیار عادی‌تر و ساده‌تر است. او نه زرادخانه اسنیک را دارد. نه صلیب مقدس خاندان بلمونت، و نه زره سنگین ساموس آران را.

با این وجود ذات ماجراجو و دسترسی او به انواع ابزارها و سلاح‌های مختلف از او یکی ماجراجوی واقعی در اسمش می‌سازد، شخصیتی که نمونه‌اش وجود ندارد. همچنین بعد از معرفی Isabelle، آن چنان شخصیت مونث جدیدی در اسمش نداشته‌ایم. حضور وی به عنوان یکی از بزرگترین نمادهای دوران پلی استیشن و Nintendo 64، و یکی از بانوان مشهور این عرصه، دقیقا چیزی است که الان برای این مجموعه می‌خواهیم.

احتمال عرضه: کم

Rex & Pyra

Xenoblade Chronicles

ما پیش از این Shulk را به عنوان نماینده این فرنچایز در اسمش داشته‌ایم. اما بعد از معرفی و عرضه زنوبلید کرونیکلز ۲، تقریبا محبوبیت سری به خاطر موفقیت سوییچ و تبلیغات صحیح و بهتر، عملا دو برابر شد و تقاضای طرفداران سری برای داشتن دومین نماینده مجموعه مورد علاقه خود در اسمش شروع به اوج گرفتن کرد. رکس و پایرا شخصیت‌های اصلی زنوبلید کرونکیلز ۲ هستند.

رکس درایوری است که توانایی حمل و استفاده از شمشیری به نام پایرا را دارد. هر دو ماجراجو در سفر خود برای پیدا کردن Elysium قدرت‌ها، دشمنان و یاران زیادی پیدا می‌کنند. با توجه به حضور شولک در اسمش و پیاده‌سازی به شدت خوب وی، مطمئنا نمی‌توان هیچ ترسی از خراب شدن رکس و پایرا در این پروسه داشت.

نوع مبارزه دو نفره این دو، با تمرکز حملات بر پایرا و کنترل و آنالیز بر رکس، آن‌ها را می‌تواند به یکی از خاص‌ترین شخصیت‌های اسمش تبدیل کند. اگر ساکورایی بخواهد رکس علاوه بر پایرا، بتواند از فرم دیگر وی، Mythra نیز استفاده کند، می‌توانیم شاهد حالتی مانند Pokemon Trainer‌ باشیم که یک مبارز چند فرمی است و هر فرم‌شان تفاوت‌های عظیمی با یکدیگر می‌کنند.

احتمال حضور: متوسط

Rayman

Rayman

اگر کمی در حوزه بازی‌های فایتینگ براولر (فایتینگ‌‌هایی که از قواعد سوپر اسمش براس تبعیت می‌کنند تا دیگر فایتینگ‌های سنتی) دقیق شده باشید می‌دانید که ریمن همین الان به عنوان شخصیت مهمان در بازی مجانی Brawlhala حضور دارد. پس او دیگر با قواعد این جور مبارزه کردن آشناست.

ضربات چرخشی، مشت‌های بامزه و موارد این‌چنینی باعث می‌شود داشتن او در کنار ماریو و سونیک (و اگر شانس بیاوریم، کرش) یکی از طلایی‌ترین ترکیب‌های تاریخ ویدیو گیم را بسازد. این‌طور هم نیست که او خیلی با اسمش ناآشنا باشد. او هم اکنون به عنوان یک Spirit و روح در بازی وجود دارد و می‌توانید او را به دست آورید. ولی خب، داشتن او به عنوان یک مبارز قابل بازی لذت خودش را دارد.

احتمال حضور: متوسط

Heihachi Mishima

Tekken

ریو و کِن قطعا شخصیت‌های فوق‌العاده‌ای برای حضور در اسمش هستند: نماینده یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های فایتینگ تاریخ، Street Fighter و صد البته دو تا از بزرگترین نمادهای ویدیو گیم و بازی‌های فایتینگ. از وقتی که ریو به اسمش اضافه شد، گروهی همیشه خواهان یک نماینده از دیگر فرنچایز بزرگ فایتینگ، تکن بودند. و اگر قرار است کسی از نبرد میان لگدهای برق آسا و پنجه‌بوکس‌های خونین به اسمش اضافه شود. هیچ‌کس بهتر از هیهاچی کبیر، نمی‌تواند آن جایگاه را داشته باشد.

میزبان تورنومنت‌های Iron Fist و رئیس خاندان ماشیما، از اساتید وحشت‌برانگیز کاراته است. او به شدت استایل تهاجمی دارد و این چیزی است که به نظرمان شخصیت‌های DLC اسمش آلتیمیت به شدت کمبودش را دارند. کمبوهای سهمگین و آپرکات‌های نابودکننده وی، می‌توانند او را در کنار گنوندورف و ریو، به یکی از محبوب‌ترین مبارزان سنگین وزن و تهاجمی تبدیل کند.

احتمال حضور: زیاد

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید