گوگل در مظان اتهام جمع‌آوری اطلاعات کودکان

0
116

[ad_1]

دادستان ایالت نیومکزیک آمریکا از گوگل شکایت کرده است. گوگل متهم است برخلاف قانون، اطلاعات مربوط به کودکان را جمع آوری کرده است.

طبق این شکایت گوگل با استفاده از بسته سرویس‌های آموزشی خود از کودکان و خانوادههای شان جاسوسی کرده است. این بسته سرویس‌های آموزشی در مدارس و میان معلمان و والدین برای فروش عرضه شده بوده است.

«هکتور بالدراس» دادستان کل این ایالت اعلام کرد هرچند این سرویس گوگل به عنوان یک ابزار ارزشمند برای مدارس فاقد منابع آموزشی معرفی میشود، اما در حقیقت ابزاری برای کنترل کردن کودکان  در زمان استفاده از مرورگر اینترنتی در کلاس درس و خانه است. به گفته او اطلاعات جمع آوری شده  بسیار وسیع و شامل موقعیت مکانی فرد تا وب سایت‌های بازدید شده، ویدیوهای تماشا شده و پسوردها و فهرست شماره تماس های فرد است.

او در ادامه افزود: امنیت دانش آموزان باید اولویت اصلی شرکت‌های تهیه کننده سرویس برای کودکان در مدارس باشد. جمع آوری اطلاعات دانش آموزان بدون اجازه والدین نه تنها غیرقانونی بلکه خطرناک نیز است.

این مطلب را هم ببنید
مسئول اطلاعات افشا شده کاربران ایرانی کیست؟

گوگل این اتهامات را رد کرده و اعلام کرده است: ما از اطلاعات شخصی کاربران مدارس دبستان و دبیرستان برای تبلیغات هدفمند استفاده نمی کنیم.

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید