کسب و کار خود را بازگشایی کنید

0
148

[ad_1]


در چند ماه گذشته اکثریت قریب به اتفاق کشورهای دنیا درگیر بیماری کووید-۱۹ بوده‌اند و به همین خاطر بسیاری از کسب و کارها در دوران قرنطینه به تعطیلی کشیده شده است. در این دوران اقتصاد مردم دنیا با مشکلات زیادی روبرو شد و به این نتیجه رسیدند که چاره‌ای جز عادت کردن به زندگی با ویروس کرونا ندارند.

به گزارش زندگی دیجیتال و به نقل از ونچربیت، حال بسیاری از کشورها دارند تلاش می‌کنند محدودیت‌ها را کاهش دهند تا کسب و کارها مجدداً بازگشایی شود. در صورتی که شما هم جزو این دسته افراد هستید، حتماً سه گام کلیدی و حیاتی که در ادامه عنوان می‌شود را بردارید و پس از آن کسب و کار خود را آغاز کنید.

۱٫ سعی کنید فقط به کارهای اصلی بپردازید
در دوران کنونی که ممکن است هر شخص مبتلا به کووید-۱۹ به مغازه، فروشگاه یا دفتر کار شما مراجعه کند، سعی کنید تنها کارهای اصلی و حیاتی کسب و کار خود را انجام دهید و از کارهای فرعی که مستلزم ورود به جامعه و تماس با افراد مختلف است، بپرهیزید. ورود به جامعه می‌تواند برای شما خیلی خطرناک باشد.

این مطلب را هم ببنید
تعطیلی انبار نیویورک آمازون به دلیل کرونا!

۲٫ نظافت و ضدعفونی کردن را در اولویت قرار دهید
دومین نکته آن است که باید به صورت دائمی و همیشگی بدن و محل کار خودتان را ضدعفونی کنید. شاید فرد قبلی که به محل کار شما مراجعه کرد، مبتلا به این بیماری بوده باشد. بنابراین باید نظافت و ضدعفونی کردن را در اولویت قرار دهید.

۳٫ همه کارها را طبق برنامه پیش ببرید
سعی کنید تمام فرآیندهای کاری شما با برنامه پیش برود. یک دستورالعمل و برنامه برای خودتان تهیه کنید و بنویسید در این دوران چه کارهایی را لازم نیست انجام دهید و به چه مکان‌هایی نیازی نیست بروید. تا حدی که ممکن است فعالیت‌ها را محدود و مشخص کنید. اگر کسب وکار شما یک کسب و کار عمومی است، حتماً تابلوهایی را برای آموزش افراد مختلف نصب کنید و تمهیداتی بیندیشید که تماس به حداقل ممکن برسد.

با انجام این اقدامات می‌توانید ریسک ابتلا به کووید-۱۹ را کمتر کنید ولی باید همیشه مراقب باشید؛ زیرا این بیماری در کمین شماست.

این مطلب را هم ببنید
فعال سازی زیرنویس فیلم در تلویزیون

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید