همزمان با تعطیلی سینماها، فیلم‌های حاضر در اکران نوروزی مشخص شدند

0
103

[ad_1]

لیست فیلم‌های حاضر در اکران نوروزی در حالی مشخص شده که به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سینماهای کشور تعطیل هستند و هنوز نرخ بلیت سینما در سال آینده مشخص نشده است.

هفته پیش در مورد این موضوع بحث می‌کردیم که فیلم‌های حاضر در اکران نوروزی هنوز مشخص نشده‌اند و هنوز هم ساز و کار مشخصی برای انتخاب آن‌ها از میان فیلم‌های داوطلب وجود ندارد. به هر حال سرانجام این هفته مشخص شد که فیلم‌های «شنای پروانه» ساخته محمد کارت، «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «لاله» از اسداالله نیک‌نژاد، «بازیوو» ساخته امیرحسین قهرایی، «پسرکشی» کار محمد هادی کریمی و «زن‌ها فرشته‌اند» از حسین فرحبخش در عید نوروز ۹۹ روی پرده‌های سینما خواهند رفت.

علاوه بر این فیلم‌ها، پیش از این هم حضور «خوب بد جلف ۲: ارتش سری» در اکران نوروزی مشخص شده بود. اتفاقی که زودتر از سایر فیلم‌ها برای ساخته جدید پیمان قاسم‌خانی رخ داد و همین موضوع باعث ناراحتی عده‌ای از تهیه‌کنندگان و اعتراض به وجود «رانت» برای این فیلم شد.

اکران نوروزی

باید در نظر گرفت که سینماهای کشور تا انتهای هفته، تعطیل خواهند بود و این غیبت یک هفته‌ای با توجه به رسیدن زمان اکران فیلم‌های نوروزی به ضرر فیلم‌های در حال اکران تمام خواهد شد. به گزارش سینماتیکت، محسن امیریوسفی، رییس شورای صنفی نمایش در رابطه با امکان تاخیر در آغاز اکران نوروزی به خاطر ضایع نشدن حق فیلم‌های در حال اکران گفت:

تصمیم‌گیری درباره این موضوع و زمان آغاز اکران نوروزی به جلسه شورای صنفی نمایش برمی‌گردد.

در ضمن باید منتظر ماند و دید که آیا تعطیلی سینماها به انتهای هفته جاری ختم خواهد شد یا با توجه به مطرح شدن احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاها تا انتهای عید نوروز، سینماها هم همچنان تعطیل خواهند ماند.

موضوعی که می‌تواند وضعیت اکران فیلم‌های در حال اکران و فیلم‌های حاضر در اکران نوروزی را حسابی پیچیده کند. به هر حال در صورت انتشار هرگونه اخبار رسمی از سوی مراجع مربوط در مورد وضعیت کار سینماهای کشور آن را در ویجیاتو با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید