نویسنده GTA V و ۲ Red Dead Redemption به زودی راک استار را ترک می‌کند

0
206

[ad_1]

در بیانیه‌ غافل‌گیرکننده‌ای که Take Two، کمپانی مادر راک استار (Rockstar Games) چند ساعت پیش منتشر کرد دن هاوزر (Dan Houser) تا ماه آینده در راک استار حضور دارد و بعد از آن این شرکت بازیسازی را ترک می‌کند:

پس از مرخصی طولانی مدتی که دن هاوزر از بهار ۲۰۱۹ داشت، او در ۱۱ مارس ۲۰۲۰ (۲۱ اسفند ۱۳۹۸) از راک استار جدا خواهد شد. ما قدردان همکاری‌های وی هستیم. راک استار تعدادی از تحسین شده‌ترین و موفق‌ترین بازی‌های جهان را ساخته است، شرکتی تشکیل شده از هواداران پرشور و تیمی فوق‌العاده با استعداد که به تمرکزش روی پروژه‌های کنونی و آتی خود ادامه می‌دهد.

دن هاوزر یکی از بنیان گذاران راک استار بود، مدیریت آن را به‌عهده داشت و این استودیوی بازیسازی بخشی از موفقیت‌هایش را مدیون نویسندگی او است. هاوزر به عنوان نویسنده ارشد و تهیه کننده در خیلی از کارهای راک استار حضور داشته و داستان‌های مکس پین ۳، دو قسمت Red Dead Redemption و خیلی از نسخه‌های GTA (مثل شماره پنجم) را او و تیمش نوشته‌اند.

این مطلب را هم ببنید
یوبی سافت : کنسول های جدید بازی های نسل های گذشته را اجرا می‌کنند

مدیر راک استارهنوز دلیل این جدایی مشخص نشده و معلوم نیست هاوزر بعد از ترک راک استار چه مقصد جدیدی را انتخاب خواهد کرد. با این وجود برادرش سم هاوزر (Sam Houser) که خودش هم یکی از بنیان گذاران راک استار به حساب می‌آید، قرار است جای او را بگیرد و به عنوان مدیریت راک استار به فعالیتش ادامه بدهد.

در پی انتشارِ خبرِ جدایی هاوزر از راک استار، ارزش سهام Take Two حدود ۵.۵ درصد کاهش پیدا کرد

چند ماه پیش مدیر اجرایی Take Two از فاصله زمانی زیادی که بین بازی‌های راک استار وجود دارد، ابراز نارضایتی کرد. او با اشاره به رد دد ردمپشن ۲ که هشت سال بعد از قسمت قبل منتشر شد گفت هرچند مجموعه‌ها نیاز به استراحت دارند ولی این استراحت نباید بیش از اندازه باشد.

در همین راستا هم Take Two با دادن منابع بیشتر سعی دارد تا زمان ساخت بازی‌های راک استار را کاهش بدهد. اگر از پورت GTA V صرف نظر کنیم، راک استار در نسل کنونی تنها بازی رد دد ردمپشن ۲ را به مرحله انتشار رساند. با توجه به گزارشات راک استار هم اکنون در حال ساخت GTA VI است.

این مطلب را هم ببنید
تفاوت طراحی در ایکس باکس سری ایکس

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید