خانه بمانید و گیم بازی کنید

0
111

[ad_1]

سازمان بهداشت جهانی با همراهی برخی از فعالان صنعت گیم دست به کار شده و کمپین PlayApartTogether (به معنای جدا از هم و با هم بازی کنید) راه‌اندازی کرده و پیرو شیوع ویروس کرونا از مردم می‌خواهد که در خانه‌هایشان بمانند، و به صورت آنلاین با همراهی یکدیگر بازی کنند.

بسیاری از توسعه دهندگان و مدیران شرکت‌های بازی‌سازی بزرگ جهان به عضویت این کمپین در آمده‌اند. «بابی کاتیک» مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد در این رابطه می‌نویسد:

هیچوقت به اندازه الان حیاتی نبود که امکان برقراری ارتباط بین مردم را فراهم کنیم. بازی‌های ویدیویی بهترین پلتفرم برای این موضوع خواهد بود، چرا که به مردم اجازه می‌دهد با لذت، هدف و معنا با یکدیگر متصل باقی بمانند. ما به خودمان افتخار می‌کنیم که جزئی از این موضوع هستیم.

«نیکولو لارن» بنیانگذار رایت گیمز هم ضمن تشویق مردم به ماندن در خانه و آنلاین بازی کردن می‌گوید:

فاصله گرفتن فیزیکی به معنای قطع ارتباط اجتماعی نیست. بیایید فیزیکی از هم دور باشیم و دیگر موارد بهداشتی را هم مانند شستن دست‌ها را انجام دهیم، و در همین حین به صورت آنلاین با یکدیگر بازی کنیم.

برای رایتی‌ها، بازی کردن مفهومی بیشتر از یک سرگرمی صرف دارد. این یک هدف حیاتی در زندگی است. حالا، برای میلیاردها بازیکن در سراسر جهان، بازی کردن می‌تواند به حفظ جان و سلامتی مردم هم کمک کند. بیاید با غول کووید-۱۹ با همراهی یکدیگر بجنگیم.

دنیای کوچکی است؛ همین سازمان بهداشت جهانی طی سال‌های اخیر نشان داده کم و بیش با بازی‌های ویدیویی مشکل دارد و چند وقت پیش هم معضلات پدید آمده ناشی از زیاد بازی کردن را در زمره «اختلال رفتاری» قرار داده بود.

با اینکه می‌توان تایید کرد برخی از گیمرها به قدری به بازی‌های ویدیویی اعتیاد پیدا کردند که به زندگی اجتماعی آنها لطمه وارد می‌شود، بسیاری از محققان و روانپزشکان هنوز دیدگاه ثابت و مستحکمی در رابطه با امکان آسیب زدن گیمینگ به مغز انسان را ندارند و البته تحقیقات و مطالعات هم در این رابطه کافی نبوده.

این مطلب را هم ببنید
Resident Evil 3 عالی به نظر می‌رسد؛ البته به جز نمسیس‌اش

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید