اپیک استور شرایط دریافت بازی‌های رایگان را دشوار کرد

0
154

[ad_1]

اگر هنوز بازی‌های رایگان این هفته فروشگاه اپیک گیمز را دریافت نکرده‌اید، باید خبرتان کنیم که در صورت اقدام، با شرایط و مسیر دشوارتری نسبت به قبل مواجه خواهید شد. مدیران اپیک استور اعلام کردند از امروز هر کاربر برای دریافت بازی‌های مجانی لازم است از تاییدیه دو مرحله‌ای استفاده کنند.

در واقع تمام کاربران فروشگاه اپیک گیمز لازم است شخصا وارد تنظیمات حساب کاربری خود شده و گزینه تاییدیه دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) را فعال کنند. در غیر این صورت نمی‌توانند بازی‌های رایگانی که هر هفته ارائه می‌شوند را برای خود دانلود کنند.

این موضوع در جهت امنیت بیشتر کاربران اتفاق افتاده و در واقع توسعه‌دهندگان اپیک استور قصد دارند با استفاده از اهرم بازی‌های رایگان، تمام کاربران را مجبور به فعال‌سازی تاییدیه دو مرحله‌ای کنند تا در واقع از اطلاعات و داده‌های حساب‌های خود آنها در مقابل نفوذها و هکرها، بیش از گذشته حفاظت شود. اپیک گیمز موقتا تا تاریخ ۲۱ می (۱ خرداد) این طرح را اجباری کرده، و احتمال می‌رود بعد از آن هم تمدید شود.

این مطلب را هم ببنید
بازی‎های بلاک‎باستر چطور نوشته می‎شوند؟

 

سال پیش شرکت اپیک از تعدادی هکر به خاطر نفوذ به فروشگاه شکایت کرده بود؛ آنها در واقع موفق شده بودند به تمام اطلاعات شخصی و داده‌های مربوط به بازی‌های ویدیویی حساب‌های کاربران اپیک استور که مجهز به سیستم امنیتی دو مرحله‌ای نبودند دسترسی پیدا کرده و آنها را فاش سازند.

پرونده قضایی این موضوع از سوی مراجع مربوطه رد شد و به نتیجه نرسید، چرا که قضات بر این باور بودند که اپیک موفق نشده امنیت فروشگاه مهم خودش را حفظ کند؛ بنابراین آنها در صدد هستند تا لایه‌های امنیتی فروشگاه خود را تا جای ممکن ارتقا بخشند، و این موضوع تا حدی نیازمند همکاری کاربران خواهد بود.

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید