اسکار ۲۰۲۰ – بهترین بازیگر نقش اول زن: رنی زلوگر برای Judy

0
460

[ad_1]

مراسم اسکار ۲۰۲۰ هم به پایان خود رسید و در آخرین دقایق، رنی زلوگر به عنوان بهترین بازیگر نقش اصلی زن به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم Judy انتخاب شد.

زلوگر در فیلم Judy نقش جودی گارلند، خواننده و بازیگر آمریکایی را ایفا می‌کند که در دوران فعالیت ۴۵ ساله خود، هم در فیلم‌های دراماتیک و هم آثار موزیکال حضور داشت.

زلوگر با اتفاق امشب، به دومین جایزه اسکار خود رسید. اسکار قبلی او به خاطر فیلم Cold Mountain سال ۲۰۰۴ و به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن به دست آمده بود و برای فیلم‌های Bridget Jones’s Diary و Chicago نیز دو نامزدی در کارنامه دارد. ناگفته نماند که رنی زلوگر به خاطر فیلم Judy همین جایزه را در گلدن گلوب، SAG Awards، بفتا و Spirit Awards نیز دریافت کرده بود.

درست از همان لحظه‌ای که نخستین تصویر از زلوگر در نقش گارلند طی ماه مارس ۲۰۱۸ منتشر شد، به نظر می‌رسید باید منتظر یک نقش‌آفرینی اسکاری باشیم و زمان احیای این بازیگر فراموش شده هالیوودی فرا رسیده.

این مطلب را هم ببنید
سونی به دلیل ویروس کرونا از حضور در مراسم PAX East 2020 انصراف داد

آنچه اهدای این جایزه به زلوگر را جالب می‌کند، ایفای نقش او به جای شخصیتی است که در دوران فعالیت خود همواره مورد بی‌مهری آکادمی اسکار قرار گرفت. حالا با جایزه به دست آمده برای فیلم Judy، نه‌تنها شاهد بازگشت زلوگر به مرکز توجه‌ها هستیم، بلکه ادای احترامی به بازیگر فقید هالیوودی نیز شده است.

رنی زلوگر برای فیلم Judy باید رقبایی نظیر شارلیز ترون (فیلم Bombshell)، سینتیا اریوو (فیلم Harriet)، اسکارلت جوهانسون (فیلم Marriage Story) و سورشا رونان (فیلم Little Women) را کنار می‌زد.

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید