اسپیس ایکس از امکان گردشگری فضایی در سال ۲۰۲۱ خبر داد

0
140

[ad_1]

اسپیس ایکس به همراه یکی از شرکای خود اعلام کرده که فضانورد دراگون آماده انتقال افراد به فضاست. رویای گردشگری فضایی احتمالا در سال ۲۰۲۱ محقق می شود.

به نظر می رسد اسپیس ایکس شرکت خصوصی Space Advanture را به عنوان شریکی برای پرواز فضانوردان دراگون برگزیده است. این شرکت تاکنون فضانوردان بسیاری را به صورت اختصاصی به فضا فرستاده که از میان آن ها می توان به انوشه انصاری، گی لالیبرته و مارک شاتل ورث اشاره کرد. کمپانی Space Advanture همچنین در هشت ماموریت جداگانه به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) نقش مهمی را ایفا کرده؛ بدین ترتیب که با رزرو صندلی های موشک Russian Soyuz، امکان ارسال مسافرین به فضا را فراهم آورده است. تجربه شرکت در این زمینه می تواند SpaceX را در راستای تحقق گردشگری فضایی یاری کند.

اینطور که پیداست، اسپیس ایکس به محض آنکه بتواند فضاپیمای دراگون را کاملا آماده کند، برنامه ریزی های خود را برای ارسال گردشگران به فضا آغاز خواهد کرد. این شرکت در حال حاضر در تلاش است تا مجوز ناسا را برای فضاپیمای خود دریافت کند تا دیگر مانعی برای شروع سفرهای تجاری وجود نداشته باشد.

این مطلب را هم ببنید
پیرترین لاک پشت جهان

فضاپیمای Crew Dragon باید آزمایش های ناسا را پشت سر بگذارد تا برای ارسال افراد به فضا آماده شود. ظاهرا طی چند ماه آینده، فضانوردان ناسا به طور حقیقی و برای اولین بار سوار این فضاپیما می شوند تا سفر خود را به سوی ISS آغاز کنند.

موسس و مدیر اجرایی اسپیس ایکس یعنی ایلان ماسک، پیش از این راجع به ارسال مسافران از طریق Crew Dragon خبر داده بود. ظاهرا این فضاپیما قادر است تا در هر پرواز، چهار نفر را جابه‌جا کند. ماسک در خلال گفته های خود از همکاری Soyuz و Dragon برای تحقق رویای گردشگری فضایی خبر داده بود. این شرکت قرار است تا در سال ۲۰۲۳، میلیارد ژاپنی یعنی یوساکا میزاوا را از طریق فضاپیمای استارشیپ به سفر ماه بفرستد.

سفر فضانوردان خصوصی Crew Dragon از اواخر سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ آغاز می شود. ظاهرا این پروازها از پایگاه کیپ کاناورال فلوریدا صورت می گیرد. مسافران در طی این سفر هیجان انگیز شانس آن را خواهند داشت تا از ارتفاع بسیار بالا، کره زمین و اجرام فضایی موجود در اطراف را مشاهده کنند. هنوز قیمت بلیت های این سفر فضایی به طور دقیق مشخص نیست؛ اما گفته می شود که قیمت بلیت های فضاپیمای ویرجین گلکتیک به مراتب کمتر از دراگون است.

این مطلب را هم ببنید
سفر به مریخ

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید