اتحادیه اروپا خواهان درگاه شارژ متحد برای همه دستگاه‌ها

0
132

[ad_1]


قوانین جدید اتحادیه اروپا شرکت اپل را ملزم می‌کند که به‌منظور کاهش زباله‌های الکترونیکی برای آیفون‌های خود از پورت‌های رایج استفاده کند.

پارلمان اروپا به‌تازگی قانونی را تصویب کرده است که به‌موجب آن تولیدکنندگان باید تنها یک از شارژر رایج برای تلفن‌های همراه هوشمند خود استفاده کنند.
به‌ این‌ ترتیب، اپل مجبور است تا حداقل در اتحادیه اروپا استفاده از کابل لایتنینگ را لغو کند. لازم به ذکر است که دستورالعمل‌های این قانون از جولای ۲۰۲۰ لازم‌الاجرا هستند.

این تصمیم در پی کاهش زباله‌های الکترونیکی تولید شده در اروپا اتخاذ شده است، اما اپل در طی هفته گذشته اعلام کرد که مجبور کردن این کمپانی به مهاجرت از کابل لایتنینگ به یواس‌بی نوع C ممکن است موجب تولید حجم بی‌سابقه‌ای از زباله‌های الکترونیکی شود زیرا این قانون موجب منسوخ شدن لوازم جانبی این کمپانی خواهد شد.

شرکت اپل در طی هفته گذشته اظهار کرده است که بیش از ۱ میلیارد دستگاه ساخته شده توسط این کمپانی به همراه تمام اکوسیستم لوازم جانبی و تولیدکنندگان دستگاه‌هایی که از کابل لایتنینگ استفاده می‌کنند مجبورند تا با سیستم جدید جایگزین شوند.
لازم به ذکر است که اپل در سال ۲۰۱۲ لوازم جانبی آیفون‌ها را به‌صورت کاملاً منحصربه‌فرد به بازار عرضه کرد.

این مطلب را هم ببنید
اپل از آیفون ۹ ارزان رونمایی می‌کند

اپل بعد از معرفی میکرو یواس‌بی در سال ۲۰۱۰ میلادی تلفن‌های همراه و دستگاه‌های خود را با این پورت به بازار عرضه کرد.
با این‌ حال، اپل هم‌اکنون روی دستگاه‌های مک‌بوک و آیپد پرو خود از یواس‌بی نوع C استفاده می‌کند، اما آیفون‌های این شرکت هنوز با کابل لایتنینگ عرضه می‌شوند.
به‌ این‌ ترتیب باید منتظر بود و دید که پاسخ اپل به این قانون جدید اتحادیه اروپا چه خواهد بود.

[ad_2]

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید