آموزش حمله کردن در FIFA 20 – چگونه دروازه تیم حریف را بیشتر تهدید کنیم؟

2
480

[ad_1]

برای رسیدن به پیروزی‌های متعدد در مسابقات آنلاین و آفلاین FIFA 20، صرفا دفاع کردن، پاس دادن و شوت زدن کافی نیست. بلکه باید حمله کردن و استراژی‌های مربوط به آن را هم یاد بگیرید تا بتوانید به دروازه حریف برسید و گل بزنید. برای همین، در این مقاله به سراغ نکاتی رفته‌ایم که باید در مورد حمله کردن در FIFA 20 بدانید و سعی کردیم از راهکار‌هایی برایتان بگوییم که با استفاده از آن‌ها می‌توان تبدیل به یک ماشین گل‌زنی شد.

چگونه در FIFA 20 موثر حمله کنیم؟

حمله کردن در FIFA 20

بین موثر حمله کردن و بدون هیچ برنامه‌ای به قلب دفاع حریف زدن، تفاوت فاحشی وجود دارد. قطعا بیش از حد توپ لو دادن به ضررتان خواهد بود و احتمال اینکه هر لحظه حمله‌تان به ضدحمله‌ای برای تیم حریف تبدیل شود، زیاد می‌شود. برای همین باید یاد بگیرید برای حملات خود برنامه داشته باشید تا شانس رسیدن به گل بیشتر شود. اما خب برای بیشتر کردن شانس چه کارهایی باید انجام داد؟

از گوشه‌های زمین حمله کنید

مرکز زمین فوتبال همیشه شلوغ‌ترین منطقه‌ بازی است و بسیاری از بازیکنان فیفا معمولا هافبک‌های میانی و دفاعی خود را در این نقطه متمرکز می‌کنند. برای همین، در بیشتر مواقع بهترین مسیر برای نفوذ به دفاغ تیم مقابل، حرکت از گوشه‌های زمین است. حمله کردن از گوشه‌های زمین، شما را در موقعیت یک به یک با مدافعین حریف قرار می‌دهد و این فرصت را ایجاد می‌کند که با سرعت بیشتر و زحمت کمتری به محوطه جریمه تیم مقابل برسید. البته باید حواستان به این هم باشد که حمله از گوشه‌های زمین، تنها استراتژی پیشرویتان نباشد. چون احتمالا بازیکن مقابل خیلی زود متوجه این موضوع می‌شود و راه شما را برای جلو بردن توپ سد می‌کند.

این مطلب را هم ببنید
نام تجاری PS5 رسما به ثبت رسید
غیرقابل پیشبینی باشید

اگر می‌خواهید بیشتر حملات تیمتان موفقیت‌آمیز باشد باید غیرقابل پیشبینی باشید. از لحظه شروع تا پایان بازی، بازیکن مقابلتان مدام شیوه بازی کردنتان را تحت نظر دارد و از یک جایی به بعد شروع می‌کند به حدس زدن حرکات بعدی شما. اما اگر بتوانید غیرقابل پیشبینی بازی کنید، پاس‌ها غیرمنتظره بدهید و فقط از یک مسیر به خصوص برای حمله استفاده نکنید، قدرت حدس زدن از طرف مقابل گرفته می‌شود و خیلی راحت‌تر می‌توانید حملات خطرناک‌تری را رقم بزنید.

روی قدرت حرکات تکنیکی حساب کنید

بهترین بازیکنان فیفا، همیشه روی حرکات تکنیکی و مهارت بازیکنانشان برای شکستن خط دفاعی حریف‌ حساب می‌کند. البته استفاده از حرکات تکنیکی مهارت نسبتا بالایی می‌طلبد و باید مدت‌ها تمرین کنید تا یاد بگیرید از آن‌ها به موقع و درست استفاده کنید. در ضمن به جز بازیکنان ۵ ستاره، همه بازیکنان توانایی اجرای تمام حرکات تکنیکی را ندارند. پس باید همیشه حواستان به این موضوع هم باشد و فقط از بازیکنانی برای اجرای دریبل‌های تکنیکی استفاده کنید که توانایی اجرای آن‌ها را داشته باشند.

دستور پخش شدن به بازیکنان بدهید

زمانی که توپ زیر پای یکی از بازیکنان شماست، می‌توانید با فشردن کلید L1 (پلی استیشن) یا LB (ایکس باکس) از بازیکنان دیگر خود بخواهید بخش شوند و به سمت پشت دفاع حریف حرکت کنند. با این کار، فضای بیشتری برای پاس دادن و عبور از مدافعین حریف پیدا می‌کنید.

با تاکتیک‌های حمله کردن در FIFA 20 بیشتر آشنا شوید

حمله کردن در FIFA 20

همانند دفاع کردن در FIFA 20، برای حملات نیز تاکتیک‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها فرم و سبک حمله کردن تیمتان تغییر می‌کند. در کل چهار تاکتیک حمله مختلف در FIFA 20 وجود دارد که هر کدامشان قابل شخصی سازی هستید. این ۴ تاکتیک عبارتند از:

  • Fast Build-Up: تاکتیک Fast Build-Up به شما اجازه می‌دهد پس از تصاحب توپ، خیلی سریع مقدمات حمله را بچینید و زمین حریف را با بازیکنان خودی پر کنید. به همین خاطر Fast Build-Up بهترین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند بردهای پر گل داشته باشند. اما چون Fast Build-Up باعث جلو کشیدن تقریبا تمام بازیکنانتان می‌شود، احتمال شکل گیری ضد حمله در صورت لو رفتن توپ بالا می‌رود.
  • Possession: تاکتیک Possession باعث می‌شود بازیکنانتان پیوسته فاصله‌شان را از هم کم کنند تا شرایط برای پاس‌های کوتاه و متعدد فراهم شود. بنا بر این، اگر می‌خواهید مثل بارسلونا تیکی تاکا بازی کنید، پیشنهاد ما این است که تاکتیک حمله خود را روی Possession بگذارید.
  • Long ball: تاکتیک Long ball همانطور که از نامش پیداست، تاکتیکی است که تمرکز اصلی آن روی استفاده از توپ‌ها بلند است. با به کار گرفتن این تاکتیک، مهاجمان شما مدام به سمت پشت مدافعین حریف حرکت می‌کنند و منتظر پاس‌های بلند خواهند بود. با این حال، شرایط استفاده از Long ball مثل Fast Build-Up است. با این تفاوت که ماهر شدن در تاکتیک Long ball سخت‌تر است و احتمال زیادی وجود دارد که نتوانید حملات موفقی را با آن رقم بزنید.
  • Balanced: تاکتیک Balanced تقریبا ترکیب متعادلی است از همه تاکتیک‌هایی که تا اینجا برایتان توضیح دادم؛ با این تفاوت که میزان خطا در آن کمتر دیده می‌شود. برای همین می‌‌شود گفت، تاکتیک Balanced بهترین تاکتیکی است که می‌توانید برای هر نوع حمله‌ای از آن استفاده کنید.
این مطلب را هم ببنید
آموزش Career Mode در FIFA 20 - چگونه استعدادیابی کنیم؟

[ad_2]

2 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید